Sałata Dubacek

Sałata liściowa

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

 • Sałata Dubacek

  2.11

  Lactuca sativa L.

  Odmiana wczesna o okresie wegetacji 50-55 dni od wysiewu. Zielona, dębolistna, do uprawy wiosną, latem i jesienią. Odporna na wybijanie w pędy kwiatowe.

  Sałatę można uprawiać z rozsady lub z siewu wprost do gruntu. Przy uprawie sałaty z rozsady nasiona wysiewa się od początku marca do września na rozsadniku (wysiewy wczesne wykonuje się pod osłonami). Przy uprawie z siewu wprost do gruntu, siew nasion wykonuje się od kwietnia w rozstawie 30-40×20-30cm, nasiona wysiewa się na głębokość około 0,5cm. Siew można powtarzać do końca sierpnia. Zbiór rozpoczyna się od początku maja i w zależności od terminu wysiewu może trwać do października. Zbiór może polegać w miarę potrzeb, na wycinaniu całych rozet  lub pojedynczym zbieraniu kiści.

  Bardzo atrakcyjne odmiany pod względem estetycznym ich fryzowane liście uatrakcyjnią każdą potrawę, są doskonałym komponentem sałatowych miksów.

  Siew (rozsada) III – VII (bezpośrednio do gruntu)
  Sadzenie połowa IV-IX
  Głębokość 0,5cm
  Rozstawa 30-40×30-35cm
  Zbiór V- IX
  Quick View
 • Sałata liściowa – mieszanka odmian

  2.11

  Lactuca sativa L.

  Skład: 50% nasion odm. Dubacek, 50% nasion odm. Verala
  Dubacek – odmiana zielona dębolistna, Verala – odmiana czerwona dębolistna

  Mieszanka odmian wczesnych o okresie wegetacji 50-55 dni od wysiewu. Do uprawy w otwartym gruncie wiosną, latem i jesienią. Odporne na wybijanie w pędy kwiatowe.

  Quick View
X