Sałata fryzowana, do całosezonowej uprawy w gruncie, mieszanka odmian

Sałata krucha

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

 • Sałata fryzowana, do całosezonowej uprawy w gruncie, mieszanka odmian

  2.11

  Lactuca sativa L.

  Skład: 50% nasion odm. Rekord, 50% nasion odm. Nikolaj

  Rekord – odmiana wczesna o okresie wegetacji 65-75 dni od wysiewu. Zielona w typie Lollo Bionda do uprawy wiosną, latem i jesienią. Odporna na wybijanie w pędy kwiatowe.

  Nikolaj– odmiana wczesna o okresie wegetacji 60-70 dni od wysiewu. Odm. W typie Lollo Rosa, czerwonawe liście, są średnio ciemne/ciemne, pęcherzykowate, do całorocznej uprawy w gruncie. Odporna na wybijanie w pędy kwiatowe.

  Sałatę można uprawiać z rozsady lub z siewu wprost do gruntu. Przy uprawie sałaty z rozsady nasiona wysiewa się od początku marca do września na rozsadniku, (wysiewy wczesne wykonuje się pod osłonami), Przy uprawie z siewu wprost do gruntu, siew nasion wykonuje się od kwietnia w rozstawie30-40×20-30cm, nasiona wysiewa się na głębokość około 0,5cm, siew można powtarzać do końca sierpnia. Zbiór rozpoczyna się od początku maja i w zależności od terminu wysiewu może trwać do października. Zbiór może polegać w miarę potrzeb, na wycinaniu całych rozet lub pojedynczym zbieraniu liści.

  Bardzo atrakcyjne odmiany pod względem estetycznym, ich fryzowane liście uatrakcyjnią każdą potrawę, są doskonałym komponentem sałatowych miksów.

  Siew (rozsada) III – IX; (bezpośrednio do gruntu) IV-VIII
  Sadzenie połowa IV-IX
  Głębokość 0,5cm
  Rozstawa 30-40×30-35cm
  Zbiór V-X
  Quick View
 • Sałata krucha Great Lakes WYPRZEDANE

  Lactuca sativa L.

  Odmiana późna, polecana do uprawy w gruncie na zbiór wiosenny, letni oraz jesienny. Tworzy duże główki o masie ok. 1-1,2 kg o ciemnozielonych, soczystych, kruchych liściach. Długo odporna na wybijanie w pędy kwiatostanowe.

  Quick View
 • Sałata krucha Kamelot

  2.25

  Lactuca sativa L.

  Odmiana typu Batavia (łączy w sobie cechy sałaty masłowej i kruchej), późna do całosezonowej uprawy w otwartym gruncie. Główki są średniej wielkości, okrągłe jasnozielone, średnio zbite. Odporna na wybijanie w pędy kwiatostanowe.

  Quick View
 • Sałata krucha Larsen

  2.39

  Lactuca sativa L.

  Odmiana typ lodowy, wczesna o okresie wegetacji 75-85 dni od wysiewu nasion. Tworzy główki okrągłe, ciemno zielone, liście dobrze przylegające. Polecana do całosezonowej uprawy w otwartym gruncie. Odporna na większość ras mączniaka rzekomego oraz wybijanie w pędy kwiatowe.

  Quick View
 • Sałata krucha Tarzan

  2.39

  Lactuca sativa L.

  Odmiana krucha typ lodowy, o okresie wegetacji 80 – 90 dni. Polecana do uprawy w gruncie od wiosny do jesieni. Tworzy bardzo duże główki, zielone, jędrne, zbite i ciężkie o wadze do 1kg. Odmiana posiada bardzo wysoką odporność na wybijanie w pędy kwiatowe w warunkach długiego dnia.

  Quick View
 • Sałata Stamir

  2.39

  Lactuca sativa L.

  Odmiana krucha typ lodowy, wczesna o okresie wegetacji 80-90 dni od wysiewu nasion. Tworzy główki okrągłe, o wadze ok. 900g, ciemno zielone, liście dobrze przylegające, polecana do całorocznej uprawy w otwartym gruncie. Odporna na większość ras mączniaka rzekomego (1-25EU) oraz wybijanie w pędy kwiatowe. Sałatę można uprawiać z rozsady lub z siewu wprost do gruntu. Przy uprawie sałaty z rozsady nasiona wysiewa się od początku marca do września na rozsadniku (wysiewy wczesne wykonuje się pod osłonami). Przy uprawie z siewu wprost do gruntu, siew nasion wykonuje się od kwietnia w rozstawie 30-40×20-30cm, nasiona wysiewa się na głębokość około 0,5cm, siew można powtarzać do końca sierpnia. Zbiór rozpoczyna się od początku maja i w zależności od terminu wysiewu może trwać do października. Sałatę można siać przy większości warzyw. Lubi towarzystwo ziół takich jak: koper, cząber, trybula, mięta, rzeżucha. Cebula chroni ją przed mszycami. Złym sąsiedztwem dla niej jest pietruszka, burak, selerowate.

  Sałata posiada dużą wartość odżywczą, zawiera sole mineralne wapnia, magnezu, żelaza niewielkie ilości Wit C, PP i karotenu. Jest podstawowym warzywem w diecie odchudzającej, ponieważ jest nisko kaloryczna, powoduje sytość i ułatwia trawienie pokarmów. Dodatkowym atutem sałaty lodowej jest większa trwałość, główki dłużej utrzymują swój odpowiedni wygląd, mogą być również dłużej przechowywane.

  Quick View
X