Marchew jadalna Galaxy

Marchew wczesna

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

 • Marchew jadalna Galaxy

  2.11

  Daucus carota L.

  Odmiana w typie Nantes, wczesna o okresie wegetacji 105 dni. Tworzy gładkie walcowate, pomarańczowe, średniej długości korzenie (ok.20cm). Nie wykazuje tendencji do zielenienia oraz przebarwień antocyjanowych. Korzenie tej odmiany, polecane są do bezpośredniego spożycia oraz przygotowywania pierwszych letnich surówek, soków i innych potraw. Nasiona można wysiewać do gruntu od marca do połowy lipca na głębokość 1-2 cm w rozstawie 3-5×30-45 cm. Zbiór do bezpośredniego spożycia przeprowadza się od końca czerwca do końca października.
  Należy ją uprawiać nie częściej niż co 4 lata na tym samym miejscu. Dobrze się udaje wysiana obok cebuli, której zapach odstrasza połyśnicę i mszyce a z kolei olejki eteryczne marchwi ochronią cebulę przed śmietką cebulanką i wciornastkami. Marchew lubi towarzystwo kalarepy, ogórka, pora, rzodkiewki, sałaty i selera. Nie powinno wysiewać się w pobliżu buraków i pietruszki.

  Marchew zawiera duże ilości witaminy A, oraz błonnik pokarmowy sprzyjający procesom trawienia i zapobiegający występowaniu chorób nowotworowych przewodu pokarmowego. Zawartość żelaza i kwasu foliowego działa krwiotwórczo, zapobiega niedokrwistości. Sok z marchwi jest polecany w leczeniu chorób skóry i oczu, anemii, reumatyzmie, cukrzycy, podawany dzieciom zapobiega zasiedlaniu przewodu pokarmowego przez pasożyty.

  Quick View
 • Marchew jadalna Karotela

  2.11

  Daucus carota L.

  Odmiana w typie Nantess, średnio wczesna o okresie wegetacji 105-110 dni, do uprawy w gruncie wiosną i do pędzenia czyli uprawy pod osłonami do uzyskania bardzo wczesnej marchwi na zbiór pęczkowy. Korzeń walcowaty, pomarańczowy, średniej długości doskonale nadaje się do spożywania w miarę dorastania do przygotowywania przetworów, mrożonek, soków oraz niedługiego przechowywania. Korzeń nie zielenieje, rdzeń i miąższ mają ten sam ciemnopomarańczowy kolor.

  Quick View
 • Marchew jadalna Naomi

  2.11

  Daucus carota L.

  Odmiana w typie Nantess, wczesna o okresie wegetacji 95 dni. Tworzy bardzo gładkie walcowate, pomarańczowe, średniej długości korzenie (18-20 cm). Nie wykazuje tendencji do zielenienia oraz przebarwień antocyjanowych. Polecana jest do pędzenia czyli uprawy pod osłonami do uzyskania bardzo wczesnej marchwi na zbiór pęczkowy oraz uprawy wiosennej w gruncie. Przy tej odmianie, zalecana jest uprawa w bruzdach. Korzenie tej odmiany, polecane są do bezpośredniego spożycia oraz przygotowywania pierwszych letnich surówek, soków i innych potraw.

  Quick View
 • Marchew jadalna Sylva

  2.11

  Daucus carota L.

  Odmiana w typie Nantes, wczesna o okresie wegetacji ok. 100 dni. Tworzy bardzo gładkie walcowate, pomarańczowe, średniej długości korzenie ok. 20 cm. Nie wykazuje tendencji do zielenienia oraz przebarwień antocyjanowych. Na przekroju poprzecznym, rdzeń i miąższ korzenia mają ten sam kolor. Korzenie tej odmiany, polecane są do bezpośredniego spożycia oraz przygotowywania pierwszych letnich surówek, soków i innych potraw.

  Nasiona wysiewa się do gruntu od marca do maja na  głębokość 1-2 cm w rozstawie 3-5×30-45cm. Zbiór do bezpośredniego spożycia  przeprowadza się od końca czerwca do połowy października.

  Siew III-V
  Rozstawa 30-45×3-5cm
  Głębokość 1-2cm
  Zbiór VI/VII-X
  Quick View
X