Fasola Berggold WYPRZEDANE

Fasola zwykła karłowa

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

 • Fasola Berggold WYPRZEDANE

  0.00

  Phaseolus vulgaris L.

  Odmiana bardzo wczesna o okresie wegetacji 58-61 dni, plenna. Tworzy rośliny średnio wysokie (45-50 cm), krzaczaste ze strąkami osadzonymi w środkowej części. Strąki są intensywnie żółte, proste, bez przewężeń, długości 13-14 cm, okrągłe w przekroju, mięsiste, bezwłókniste i bardzo smaczne. Plonuje na poziomie 22-24 t/ha. Przeznaczona na jest do bezpośredniego spożycia oraz przetwarzania,  zamrażania. Odporna na wirus zwykłej mozaiki fasoli, antraknozę. Rośliny nie wylegają i są odporne na niesprzyjające warunki pogodowe.

  Doskonała odmiana do najwcześniejszych upraw pod osłonami i w gruncie. W wiosennych uprawach przykrycie folią przyśpiesza zbiór. Nasiona wysiewamy po 15  maja do końca maja, w rzędy co 30-40 cm, na głębokość 4-6 cm. Zbyt gęste wschody należy przerwać pozostawiając rośliny w rzędzie co 8-10 cm. Wymaga gleby żyznej, zasobnej w wilgoć oraz miejsc nasłonecznionych.

  Siew połowa V
  Głębokość 4-6 cm
  Rozstawa 30-40 x 30 cm
  Zbiór polowa VII-VIII/X
  Quick View
 • Fasola Casablanka

  2.59

  Phaseolus vulgaris L.

  Odmiana średnio późna o okresie wegetacji 79 dni. Tworzy strąki o długości ok 16cm, gładkie, ciemnozielone z połyskiem. na 1 kg przypada ok 270 strąków więc odmiana jest bardzo plenna. Wymaga gleby żyznej, wilgotnej, nasłonecznionego stanowiska. Nasiona wysiewamy po 15 maja do połowy czerwca w rzędy co 30-40 cm, na głębokość ok 4-6 cm.

  Quick View
 • Fasola zwykła – karłowa Jagusia

  2.59

  Phaseolus vulgaris L.

  Odmiana szparagowa średnio wczesna, przeznaczona na zbiór świeżych strąków, które polecane są do bezpośredniego spożycia i przetwarzania (mrożenia i konserwowania). Strąki są zielone, proste, bezwłókniste o długości 12-14 cm, stopniowo dojrzewające, wyjątkowo smaczne bez tendencji do przejrzewania. Nasiona ukryte w strąkach są barwy ciemnobordowej, Wysokie osadzenie strąków na roślinie uniemożliwia ich kontakt z podłożem, korzystnie wpływając na ich zdrowotność. Polecana jest do wielokrotnego zbioru ręcznego w uprawie standardowej, z siewu do gruntu od połowy maja.

   

  Quick View
 • Fasola zwykła – karłowa Korona

  2.59

  Phaseolus vulgaris L.

  Odmiana szparagowa bardzo wczesna przeznaczona na zbiór świeżych strąków. Wytwarza strąki bezwłókniste o długości 9-10 cm, proste, mięsiste, intensywnie żółte z połyskiem, stopniowo dojrzewające. Rośliny dorastają do wysokości 26-35 cm, są sztywne i zwarte. Polecana jest do wielokrotnego zbioru ręcznego zarówno w uprawie standardowej z siewu  od połowy maja do gruntu, jak w uprawie przyspieszonej (wczesną wiosną) w tunelu lub pod agrowłókniną, co umożliwia pierwsze zbiory strąków na początku marca. Zebrane strąki możemy przeznaczyć do bezpośredniego spożycia, przetworzenia w tym zamrażania.

  Quick View
 • Fasola zwykła – karłowa Majorka

  2.59

  Phaseolus vulgaris L.

  Odmiana średnio późna, tworzy strąki bezwłókniste, grube, mięsiste, proste o długości 15-16 cm, o ciemnozielonej barwie. Skoncentrowany czas dojrzewania strąków pozwoli nam osiągnąć w jednym czasie duży plon, a tym samym w krótkim czasie przerobić uzyskane strąki tj. zamrozić w całości lub pokrojone albo zakonserwować w słoikach. Rośliny dorastają do wysokości 55 cm, są sztywne, zwarte i mają silny system korzeniowy. Odmiana polecana jest do uprawy standardowej z siewu od połowy maja do gruntu. Odmiana odporna na antraknozę, tolerancyjna wobec bakteriozy.

  Quick View
 • Fasola zwykła – karłowa Odir WYPRZEDANE

  0.00

  Phaseolus vulgaris L.

  Odmiana średnio wczesna,  płaskostrąkowa w typie Romano i polskiej odmiany Wstęga o niezwykle intensywnym żółtym zabarwieniu strąków. Rośliny dorastają do wysokości ok. 45 cm tworzą strąki wysoko osadzone, ciemnożółte, płaskie długości 14 cm i szerokości ok. 2 cm, bez łyka. Bardzo atrakcyjna i plenna odmiana przeznaczona jest do uprawy w tunelach foliowych (w celu uzyskania wczesnych zbiorów) oraz do standardowej uprawy w gruncie. Strąki polecane są do bezpośredniego spożycia i do przetwarzania (konserwowania, zamrażania). Odporna na wirus zwykłej mozaiki fasoli, antraknozę, bakteriozę obwódkową fasoli.

  Quick View
 • Fasola zwykła – karłowa Sonesta

  2.59

  Phaseolus vulgaris L.

  Odmiana wczesna, obficie plonująca. Wytwarza strąki bezwłókniste, które wyróżniają się wyjątkową delikatnością i smakiem, o długości 12-13 cm, średnicy 9-10,5 mm,  proste, mięsiste o bardzo atrakcyjnym słonecznożółtym kolorze. Odmiana dobrze znosi duże wahania wilgotności i temperatury w trudnych warunkach uprawy. Rośliny posiadają silny system korzeniowy. Polecana jest do wielokrotnego zbioru ręcznego zarówno w uprawie standardowej z siewu od połowy maja do gruntu, jak i do uprawy wczesnowiosennej i jesiennej pod osłonami. Zebrane strąki możemy przeznaczyć do bezpośredniego spożycia, przetworzenia lub zamrożenia. Odporna jest na bakteriozę, antraknozę i wirusa mozaiki zwykłej fasoli.

  Quick View
 • Fasola zwykła – karłowa Złota Saxa

  2.59

  Phaseolus vulgaris L.

  Odmiana szparagowa wczesna, przeznaczona na zbiór świeżych strąków. Wytwarza strąki bezwłókniste o długości 11-12 cm, proste, mięsiste stopniowo dojrzewające. Rośliny dorastają do wysokości 40-45 cm. Polecana jest do wielokrotnego zbioru ręcznego w uprawie standardowej z siewu od połowy maja do gruntu. Zebrane strąki możemy przeznaczyć do bezpośredniego spożycia, przetworzenia lub zamrożenia.

  Quick View
 • Fasola zwykła karłowa Baroma WYPRZEDANE

  Phaseolus vulgaris L.

  Odmiana średnio wczesna w typie Romano o płaskim szerokim strąku, polecana do zbioru ręcznego. Rośliny dorastają do wysokości ok. 45cm i tworzą wysoko osadzone, zielone, płaskie strąki bez łyka o długości 16cm i szerokości ok. 2cm. Jest to bardzo atrakcyjna i plenna odmiana polecana do bezpośredniego spożycia oraz do przetwarzania. Odporna na wirusy BCMV, CTV. Odmiana jest odporna na wirus zwykłej mozaiki fasoli BYMV i CMV.

   

   

  Quick View
 • Fasola zwykła karłowa Ferrari WYPRZEDANE

  0.00

  Phaseolus vulgaris L.

  Odmiana średnio wczesna o okresie wegetacji 60-63 dni, plenna. Tworzy rośliny średnio wysokie (45-50 cm), krzaczaste ze strąkami osadzonymi w górnej części. Strąki są ciemnozielone z błyszczącą skórką,  proste, długości ok. 13 cm, smukłe, okrągłe w przekroju, mięsiste, bez łyka i bardzo smaczne. Przeznaczona na jest do bezpośredniego spożycia oraz przetwarzania (konserwowania,  zamrażania).  Odmiana jest odporna na wirus zwykłej mozaiki fasoli, antraknozę, bakteriozę obwódkową fasoli oraz niskie minimalne temperatury wschodów. 

  Quick View
 • Fasola zwykła karłowa Maxidor

  2.46

  Phaseolus vulgaris L.

  Odmiana szparagowa, wczesna, bardzo plenna. Tworzy bezwłókniste, bardzo smaczne strąki o długości 14-16 cm. Odmiana odporna na choroby. Polecana do bezpośredniego spożycia i mrożenia. Aby przedłużyć plonowanie, nasiona można sukcesywnie wysiewać co 10-14 dni do połowy VII.

  Nasiona wysiewamy po 15 maja do końca maja, w rzędy co 30-40 cm, na głębokość 4-6 cm. Zbyt gęste wschody należy przerwać pozostawiając rośliny w rzędzie co 8-10 cm. Wymaga gleby żyznej, zasobnej w wilgoć oraz miejsc nasłonecznionych.

  Niedojrzała fasola szparagowa zawiera dość dużo witaminy C. Młoda fasolka szparagowa jest lekkostrawna, niskokaloryczna, świeże łuskane ziarna są o połowę mniej kaloryczne od suszonych, natomiast najwięcej kalorii posiadają suszone ziarna fasoli. Nasiona fasoli zawierają dużo
  białka, węglowodanów, witamin i soli mineralnych, polecane dla osób na diecie bezmięsnej. Pozostałe po wyłuskaniu strąki są surowcem leczniczym, są składnikiem preparatów moczopędnych oraz polecanych w chorobach reumatycznych.

  Quick View
X