Dynia olbrzymia Golias WYPRZEDANE

Dynia olbrzymia

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

 • Dynia olbrzymia Golias WYPRZEDANE

  2.25

  Cucurbita maxima Duchesne

  Odmiana o pokroju płożącym, zalecana rozstawa  uprawy 200x200cm. Dynia o wyjątkowo dużych owocach, osiąga wagę18-30 kg, w przypadku uprawy intensywnej nawet do 70 kg. Miąższ pomarańczowy, ładny osiąga grubość 5-8 cm. Odmiana odpowiednia do przygotowywania przetworów jak również do celów paszowych. Polecana do uprawy z bezpośredniego siewu do gruntu jak i z rozsady. Wysiew nasion w końcu kwietnia do doniczek lub w maju do gruntu w rozstawie 200x200cm, po 2-3 nasiona w jednym miejscu. Po wschodach pozostawić w jednym miejscu jedną roślinę. Najlepiej rośnie na glebach żyznych.

  Wysiew (rozsada) IV; (grunt) V
  Sadzenie rozsady poł‚. V
  Rozstawa 200x200cm
  Zbiór  IX/X
  Quick View
 • Dynia olbrzymia Rouge vif d’Etampes WYPRZEDANE

  0.00

  Cucurbita maxima Duchesne

  Odmiana o typie wzrostu płożącym, tworzy owoce o masie od 7-15 kg, okrągłe i mocno spłaszczone, z żebrowaniem, pomarańczową skórką i miąższem żółtopomarańczowym. Owoce po zebraniu można przechowywać do 3 miesięcy. Miąższ polecany jest do przerobu, jako dodatek do zup, do dżemów, do marynowania i konserwowania. Owoce tej odmiany bardzo często kupowane są dla walorów ozdobnych.

  Quick View
 • Dynia olbrzymia Uchiki Kuri WYPRZEDANE

  0.00

  Cucurbita maxima Duchesne

  Zwana najczęściej dynią Hokkaido to odmiana o okresie wegetacji 115 dni od siewu, zalecany termin wysiewu po 15 maja. Rośliny o typie wzrostu płożącym, tworzą do 2-3 owoców. Dynie są dość twarde, okrągłe o ciężarze do 1,5 kg z ciemnopomarańczową skórka i mocno pomarańczowym, suchym, ciemnożółtym miąższu, o kasztanowym smaku. Zalicza się do najbardziej lubianych dyń jadalnych. Przy przygotowywaniu z niej potraw nie trzeba obierać skórki. Znakomita na zupę krem oraz do pieczenia.

  To niezwykle cenna dynia ze względu na wysoki poziom witaminy A oraz karotenu. Może być długo przechowywana, co pogłębia jej walory smakowe.

  Quick View
X