Ogórecznik lekarski 2g

3.40

Borago officinalis – Ozdobna roślina zielarska i miododajna

Wysiew / wysadzenie do gruntu na miejsce stałe: III-V, gł. 2 cm
Rozstaw: 30cm x 30cm
Zbiór: VI-VIII
Stanowisko: słoneczne

Jednoroczna roślina zielona wysokości 50-60cm, przyprawowa, lecznicza a także ozdobna. Jadalna w całości – kwiaty i liście są częścią użytkową tego zioła. Pachnie ogórkiem, stąd jej nazwa. Jest zdrowa i smaczna – w kuchni dodaje się ją do sałatek, zajada na surowo do kanapek, wzbogaca aromatem napoje, herbaty oraz stosuje suszoną jako przyprawę. Ogórecznik pięknie kwitnie dzwonkowatymi, zwieszającymi się błękitnymi kwiatami, przez co jest uwielbiany przez pszczoły i innych zapylaczy – niezwykle miododajny. Posiada wiele właściwości prozdrowotnych – działa bakteriobójczo, uspokajająco i przeciwzapalnie. Łatwy w uprawie, nie ma specjalnych wymagań glebowych, jest odporny na przymrozki.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

 

Kategoria:

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.