Mitsuba – pietruszka japońska 0,3g

4.10

Cryptotaenia japonica – Cytrynowy aromat, pieprzowy posmak

Wysiew pod osłony / do doniczek: całoroczny
Wysiew / wysadzenie do gruntu na miejsce stałe: III-V, gł. 1-2 cm
Rozstaw: 20-30cm x 10cm
Zbiór: V-X
Stanowisko: pół-cieniste

Pietruszka naciowa Mitsuba jest rośliną wieloletnią pochodzącą z Japonii, osiągającą do 50 cm wysokości. Jej liście i łodygi są jadalne i charakteryzują się cytrynowym aromatem oraz pieprzowym posmakiem. Od czerwca do sierpnia pojawiają się na niej drobniutkie, białe kwiaty. Używana jest jako dodatek do zup, sałatek, mięs, przystawek. To niezwykle bogate źródło żelaza i o dużej zawartości witamin. Ma dobroczynny wpływ na wygląd cery, paznokci i włosów. Może być uprawiana zarówno w ogrodzie, gdzie dość szybko się rozsiewa, jak również w donicach i pojemnikach przez cały rok. Jest odporna na mróz, może zimować w gruncie.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

 

Kategoria:

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.