Majeranek ogrodowy 0,5g

2.49

Majorana hortensis

Termin siewu: 2 poł. V
Wysadzenie na miejsce stałe : poł. V
Rozstaw : 25 x 30 cm
Zbiór : 1 raz VI/VII – 2 raz przed ponownym kwitnieniem VIII – IX

Majeranek jest rośliną miododajną i stanowi cenny pożytek dla pszczół, może być wykorzystywany w ogrodach także jako roślina  ozdobna o oryginalnym pokroju.

Roślina jednoroczna dorasta do 30-40 cm. Zakwita w czerwcu i kwitnie do pierwszych przymrozków. Nasiona wysiewamy pod osłonami w marcu (w celu uzyskania rozsady) lub siewu wprost do gruntu w drugiej połowie maja. Polecany jest także do uprawy w doniczkach, w warunkach domowych. Do celów przyprawowych zbiera się całe pędy majeranku wraz z liśćmi i pąkami kwiatów. Zebrane pędy majeranku suszy się w zacienionym, przewiewnym miejscu. Wysuszone i zamknięte w szczelnym pojemniku ziele można przechowywać rok, bez strat jego cennego aromatu. Ziele zawiera olejki eteryczne, garbniki, flawonoidy i witaminę C. Zdecydowanie ułatwia przyswajanie potraw zwłaszcza tłustych. Ziele majeranku może być stosowane także w postaci naparu.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

 

Brak w magazynie

Kategoria:

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.