Nasiona czosnek niedźwiedzi – wieloletni, prozdrowotny 0,5 g

4.70

Allium ursinum

Termin siewu: III-IV/X-XI

Rozstaw : 30 x 30 cm
Zbiór : III – V

Brak w magazynie

Opis

Przed siewem w III-IV nasiona wymieszać z wilgotnym piaskiem i przechłodzić w lodówce w temperaturze od -4 do +4 stopni Celsjusza przez około 5-6 tygodni.

Czosnek niedźwiedzi to wieloletnia roślina cebulowa o pięknych kwiatach oraz wielu walorach kulinarnych i zdrowotnych. Znakomita alternatywa dla tradycyjnego czosnku. Kwitnie od kwietnia do sierpnia, kwiaty białe zebrane w baldachy. Nasiona czosnku niedźwiedziego wymagają stratyfikacji, jest to proces przysposabiania nasion do kiełkowania, poprzez umieszczenie nasion w wilgotnym podłożu o niskiej temperaturze.

Czosnek niedźwiedzi do dobrego wzrostu wymaga podłoża żyznego, zasobnego w wapń, przepuszczalnego i wilgotnego. Z rośliny, przed rozpoczęciem kwitnienia, zbieramy liście, mogą one być wykorzystywane świeże bądź suszone. Czosnkowe pesto przygotowane z liści czosnku niedźwiedziego, to rewelacyjny dodatek do wielu dań.

Czosnek niedźwiedzi działa bakteriobójczo, jest również silnym przeciwutleniaczem, dzięki czemu jest szeroko stosowany w medycynie naturalnej. Składniki zawarte w czosnku niedźwiedzim mają działanie wiruso-, barkterio- i grzybobójcze. Związki siarki wpływają pozytywnie na układ pokarmowy (przyspieszają i wzmagają wydzielanie żółci, dzięki czemu usprawniają pracę jelit) i sercowo-naczyniowy (obniżają poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi).

Roślina dość ekspansywna. Nadaje się do uprawy w donicach w domu lub na balkonie oraz w gruncie.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.