Czarnuszka siewna 0,5g

3.10

Nigella sativa – Cudowne właściwości na wszelkie dolegliwości

Wysiew / wysadzenie do gruntu na miejsce stałe: IV, gł. 1,5 cm

Rozstaw: 15cm x 30cm

Zbiór: VIII

Stanowisko: słoneczne

Roślina jednoroczna o charakterystycznych szarawo-zielonych liściach oraz niebiesko-białych kwiatach, dorastająca do wysokości około 45 cm. Prozdrowotna, wykorzystywana jako środek na wszelkie dolegliwości. Jej nasiona, które znajdują się w tzw. mieszku (owocu rośliny), znalazły wszechstronne zastosowanie w kuchni. Wyglądem i smakiem nasiona przypominają kminek, stąd jej druga nazwa – czarny kminek. Smakują specyficznie: korzennie, gorzkawo i zarazem ostro, dlatego też są używane jako zdrowszy zamiennik pieprzu. Służą jako dodatek do pieczywa, mięs, sałatek, przetworów warzywnych, marynat, twarogu. Jest szeroko stosowana w lecznictwie: działa przeciwbólowo, przeciwbakteryjnie, obniża poziom cukru we krwi, wzmacnia odporność, reguluje trawienie. Dodatkowo używany zewnętrznie olejek z czarnuszki pomaga złagodzić trądzik, zmiany grzybicze i zapalne skóry. Roślina nie wymagająca w uprawie i odporna na szkodniki.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

 

Kategoria:

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.