Chiński szpinak Amaranthus Tricolor 5g

3.70

Amaranthus dubius

Orzechowy, słodki smak liści!!!

Termin siewu do inspektu : III – IV
Termin wysadzenia do gruntu : V – VI
Rozstaw : 20 x 30 cm
Termin zbioru : IX – X

Uprawiany głównie na jadalne młode liście. Czarne nasiona, które powstają z kwitnących główek, są również jadalne. Dobrze rośnie w lekkich, dość żyznych , wilgotnych glebach, na stanowisku słonecznym. Nadaje się do uprawy w pojemnikach.

Młode liście często obdarzane są mianem „superfood” ze względu na dużą zawartość składników odżywczych. Amarantusowi, potocznie nazywanemu szpinakiem chińskim ich nie brakuje. Mikroliście są bogate w karotenoidy, witaminę C, której jest więcej niż w szpinaku, szczawiu czy roślinach kapustnych. Są też witaminy B i E oraz dużo łatwo przyswajalnego żelaza. Zbiera się je przed rozwojem kwiatostanów. Można dodawać do sałatek, mrozić i gotować. Mają lekko orzechowy smak z nutą goryczki. Ja dodaję np. do jajecznicy albo do koktajli warzywnych.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Kategoria:

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.