Bazylia tajska 0,5g

3.90

Ocimum basilicum – Orient w kuchni przez cały rok

Wysiew pod osłony / do doniczek : całoroczny gł. 2cm
Wysiew / wysadzenie do gruntu na miejsce stałe : po 15 V, gł. 2 cm
Rozstaw : 20cm x 30cm
Zbiór : VI-IX
Stanowisko : słoneczne

Roślina wieloletnia o aromatycznych, dekoracyjnych, wierzchołkowatych liściach i kwiatostanach barwy purpurowej, wysokości około 40cm. Uprawiana jako roślina przyprawowa, lecznicza oraz ozdobna o wyrazistym smaku, z wyczuwalną nutą lukrecji i mięty. Posiada przyjemnie słodki zapach, który dobrze komponuje się z innymi przyprawami. Stosowana w kuchni jako dodatek do wielu dań: sałatek, zapiekanek, zup i mięs, zarówno w formie zielonej jak i suszona. Liście wspomagają pracę układu trawiennego, natomiast olejek z nich ma działanie uspokajające oraz zmniejsza stres. Jest to gatunek łatwy w uprawie, który nie wymaga dużo pielęgnacji. Można uprawiać ją zarówno w ogródku, jak również w doniczkach i pojemnikach przez cały rok.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

 

Kategoria:

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.