Szpinak Olbrzym zimowy 10g

3.10

Spinaccia oleracea L.

Termin siewu : III – poł. V, poł. IX – poł. X
Rozstaw : 20-30 x 10-15 cm
Termin zbioru : k. V/VI – III/IV

Odmiana uniwersalna do uprawy wiosennej, jesiennej i ozimej. Siew wprost do gruntu od marca do końca sierpnia. Tworzy rośliny o wzniesionym pokroju, ciemnozielonych liściach o kształcie owalnym, lekko wydłużonym. Doskonały do mrożenia.

Warto przekonać się do szpinaku, ponieważ ma właściwości zdrowotne, między innymi wspomaga zwiększenie masy mięśniowej, reguluje odkładanie się tłuszczu w organizmie i zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych.

Szpinak jest bogatym źródłem witaminy C, B1, B2, PP, zawiera także dużo przyswajalnego żelaza i soli mineralnych magnezu, wapnia, potasu i fosforu. Dietetycy zalecają spożywanie szpinaku przy schorzeniach przewodu pokarmowego, wątroby i dróg żółciowych, a ze względu na dużą zawartość jodu również tarczycy. Posiada również działanie krwiotwórcze. Szpinak jest doskonałym produktem do mrożenia.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Kategorie: ,

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.