Słonecznik ogrodowy 10g

3.10

Helianthus annuus

Termin siewu : poł. IV – V
Rozstaw : 50 x 60 cm
Termin zbioru : poł. VIII – IX

Roślina oleista, jednoroczna o łodygach nierozgałęzionych dorastających do 2 – 2,5 m  tworząca latem duże koszyczkowate kwiatostany. Po przekwitnięciu koszyczki wypełniają się niełupkami o smacznych nasionach. Słonecznik uprawia się z siewu wprost do gruntu, wysiewa się po 2-3 nasiona, po wschodach rośliny należy przerwać pozostawiając najsilniejszą roślinę. Wymaga gleby próchnicznej, żyznej, dobrze nawożonej obornikiem lub kompostem. Młode  rośliny chronimy przed wiatrem i suszą. Koszyki kwiatowe wypełnione dojrzewającym ziarnem możemy osłonić w celu ochrony przed ptactwem papierową torebką.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.