Seler naciowy Nuget 0,5g

3.10

Apium graveolens L.

Termin siewu do inspektu : II – III
Termin wysadzenia do gruntu : V – VI
Rozstaw : 40 x 30 cm
Termin zbioru : VIII – XI

Odmiana wczesna o okresie wegetacji 70-80 od wysadzenia rozsady. Tworzy grube, chrupkie, wzniesione ogonki liściowe o długości ok. 25 cm, jasne z żółtozielonymi liśćmi. Seler naciowy uprawiamy z rozsady. Nasiona wysiewamy do skrzynek lub na palety pod osłonami od lutego do marca, zaś przygotowaną rozsadę wysadzamy do gruntu od połowy maja do połowy czerwca, w rozstawie 40×30 cm. Zbiór ogonków rozpoczyna się od sierpnia i może trwać do listopada (do przymrozków).

Seler jest nisko kaloryczny –ma tylko 4-5 kcal w 10 dag dlatego też jest polecany
przez dietetyków oraz specjalistów zdrowego żywienia w dietach oczyszczających. Zawiera więcej wit.C niż cytrusy, a także wit. E, PP i B-complex, kwas foliowy, fosfor, wapń, potas, cynk oraz śladowe ilości magnezu i żelaza. Wg specjalistów warto wypijać sok z selera naciowego i jabłka, w równych proporcjach. Ma on działanie oczyszczające organizm, likwiduje obrzęki, nawilża skórę, wzmacnia włosy i nadaje aksamitną gładkość cerze. Dzięki przeciwutleniaczom, witaminom C i E, chroni skórę i cały organizm przed wolnymi rodnikami, a tym samym przed nowotworami.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.