Sałata rzymsa do wiosennej i jesiennej uprawy w gruncie Galba 1g

3.10

Lactuca sativa L.

Siew (rozsada) III – IV; (bezpośrednio do gruntu) VII – VIII
Sadzenie połowa IV – V
Rozstawa 30-40×20-30cm
Zbiór V/VI – VIII/IX

Odmiana sałaty typu rzymskiego wczesna o okresie wegetacji od 55 dni (od wysiewu nasion). Polecana do wiosennej i jesiennej uprawy w gruncie. Odporna na większość ras mączniaka (BI 1-19EU, 21-31EU). Tworzy wydłużone liście zebrane w ścisłą rozetę w kolorze zielonym. Sałatę rzymską można uprawiać z rozsady lub z siewu wprost do gruntu. Przy uprawie wiosennej polecana jest uprawa z rozsady, nasiona wysiewa się od początku marca do kwietnia na rozsadniku (wysiewy wczesne wykonuje się pod osłonami). Przy uprawie jesiennej poleca się uprawę z siewu wprost do gruntu, siew nasion wykonuje się od lipca do sierpnia w rozstawie 30-40×20-30 cm, nasiona wysiewa się na głębokość około 0,5cm. Zbiór wiosenny rozpoczyna się od początku maja i w zależności od terminu wysiewu może trwa do czerwca, zaś zbiór jesienny trwa od połowy sierpnia do połowy października.

Podobnie jak inne sałaty, sałata rzymska jest bogata w szereg cennych składników odżywczych. W jej liściach znajduje się ogromne bogactwo witaminy C (najwięcej spośród wszystkich sałat), a także szereg innych witamin (A, B, PP) i soli mineralnych (wapń, żelazo, potas, magnez, fosfor). Warzywo jest tym cenniejsze, że może nam dostarczać wartościowych składników odżywczych w okresie, kiedy najbardziej ich potrzebujemy czyli wczesną wiosną.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.