Sałata masłowa pod osłony Apollo 0,5g

3.10

Lactuca sativa L.

Termin siewu do inspektu : XI – I
Termin wysadzenia pod osłoną : XII – III
Rozstaw : 20-30 x 20-25 cm
Termin zbioru : III – V

Odmiana masłowa polecana do wiosennego pędzenia w szklarniach i pod nieogrzewanymi tunelami foliowymi. Okres wegetacji 67-75 dni od wysiewu. Tworzy główki o wadze 100-150g, zwarte i jędrne, jasnożółte/zielonożółte. Odporna na brązowienie wierzchołków oraz mączniaka rzekomego rasy BI 1-24. Polecana do uprawy z rozsady.

Nasiona wysiewamy od listopada do lutego pod osłony, do paletek rozsadowych. Na miejsce stałe pod osłonami, rośliny wysadza się od grudnia do marca w rozstawie 20-30×20-25cm. Zbiór rozpoczyna się od połowy marca do maja, w zależności od terminu siewu.

Sałata posiada dużą wartość odżywczą, zawiera sole mineralne wapnia, magnezu, żelaza niewielkie ilości Wit C, PP i karotenu. Jest podstawowym warzywem w diecie odchudzającej, ponieważ jest nisko kaloryczna, powoduje sytość i ułatwia trawienie pokarmów.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.