Sałata masłowa do całosezonowej uprawy w gruncie Lento 1g

5.65

Lactuca sativa L.

Siew (rozsada) III – IX; (bezpośrednio do gruntu) IV – VIII
Sadzenie połowa IV – IX
Rozstawa 20-30 x 20-25 cm
Zbiór V – X

Odmiana wczesna o okresie wegetacji 63-75 dni.  Polecana do całosezonowej uprawy zarówno z rozsady jak i z siewu wprost do gruntu. Tworzy duże główki, intensywnie zielone, zwarte i okrągłe. Odmiana odporna na wiele ras mączniaka rzekomego.

Sałata posiada dużą wartość odżywczą, zawiera sole mineralne wapnia, magnezu, żelaza niewielkie ilości Wit C, PP i karotenu. Jest podstawowym warzywem w diecie odchudzającej, ponieważ jest nisko kaloryczna, powoduje sytość i ułatwia trawienie pokarmów.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.