Sałata fryzowana do całosezonowej uprawy w gruncie, mieszanka odmian 1g

5.10

Lactuca sativa L.

Siew (rozsada) III – IX; (bezpośrednio do gruntu) IV-VIII
Sadzenie połowa IV-IX
Rozstawa 30-40×30-35cm
Zbiór V-X

Skład: 50% nasion odm. Rekord, 50% nasion odm. Nikolaj

Rekord – odmiana wczesna o okresie wegetacji 65-75 dni od wysiewu. Zielona w typie Lollo Bionda do uprawy wiosną, latem i jesienią. Odporna na wybijanie w pędy kwiatowe.

Nikolaj– odmiana wczesna o okresie wegetacji 60-70 dni od wysiewu. Odm. W typie Lollo Rosa, czerwonawe liście, są średnio ciemne/ciemne, pęcherzykowate, do całorocznej uprawy w gruncie. Odporna na wybijanie w pędy kwiatowe.

Sałatę można uprawiać z rozsady lub z siewu wprost do gruntu. Przy uprawie sałaty z rozsady nasiona wysiewa się od początku marca do września na rozsadniku, (wysiewy wczesne wykonuje się pod osłonami), Przy uprawie z siewu wprost do gruntu, siew nasion wykonuje się od kwietnia w rozstawie30-40×20-30cm, nasiona wysiewa się na głębokość około 0,5cm, siew można powtarzać do końca sierpnia. Zbiór rozpoczyna się od początku maja i w zależności od terminu wysiewu może trwać do października. Zbiór może polegać w miarę potrzeb, na wycinaniu całych rozet lub pojedynczym zbieraniu liści.

Bardzo atrakcyjne odmiany pod względem estetycznym, ich fryzowane liście uatrakcyjnią każdą potrawę, są doskonałym komponentem sałatowych miksów.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.