Sałata masłowa do wiosennej i jesiennej uprawy w gruncie Alamer 1g

3.10

Lactuca sativa L.

Siew (rozsada) II – III; (bezpośrednio do gruntu) III/IV – VII/VIII
Sadzenie połowa III/IV – VIII/X
Rozstawa 30-40×30-35cm
Zbiór V/VI – VIII/X

Odmiana masłowa średnio wczesna o okresie wegetacji 65-75 dni od wysiewu. Tworzy duże głowy (200-280g), zwarte i jędrne, jasnozielone. Odmiana polecana do uprawy w otwartym gruncie wiosną i jesienią. Odporna na większość ras mączniaka rzekomego (do 31EU). Sałatę można uprawiać z rozsady lub z siewu bezpośredniego do gruntu. W przypadku uprawy z rozsady nasiona wysiewa się w lutym i marcu pod osłony do paletek rozsadowych na miejsce stałe rośliny wysadza się w marcu i kwietniu w rozstawie 20-30×20-25cm. Siew bezpośrednio w pole wykonujemy od kwietnia do maja, zachowujemy letnią przerwę w wysiewach, kolejne siewy wznawiamy od lipca. Ostateczny termin wysiewu nasion przypada na koniec sierpnia. Zbiór rozpoczyna się od początku maja i może być wykonywany w zależności od terminu siewu do końca października. Sałatę można siać przy większości warzyw. Lubi towarzystwo ziół takich jak: koper, cząber, trybula, mięta, rzeżucha. Cebula chroni ją przed mszycami.
Złym sąsiedztwem dla niej jest pietruszka, burak, selerowate.

Sałata posiada dużą wartość odżywczą, zawiera sole mineralne wapnia, magnezu, żelaza niewielkie ilości Wit C, PP i karotenu. Jest podstawowym warzywem w diecie odchudzającej, ponieważ jest nisko kaloryczna, powoduje sytość i ułatwia trawienie pokarmów.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.