Sałata lodowa do letniej i jesiennej uprawy w gruncie Tarzan 1g

7.10

Lactuca sativa L.

Siew (rozsada) III – IV; (bezpośrednio do gruntu) III – VI
Sadzenie połowa IV – VIII
Rozstawa 30-40×30-35cm
Zbiór V-IX

Odmiana krucha typ lodowy, o okresie wegetacji 80 – 90 dni. Polecana do uprawy w gruncie od wiosny do jesieni. Tworzy bardzo duże główki, zielone, jędrne, zbite i ciężkie o wadze do 1kg. Odmiana posiada bardzo wysoką odporność na wybijanie w pędy kwiatowe w warunkach długiego dnia.

Sałata posiada dużą wartość odżywczą, zawiera sole mineralne wapnia, magnezu, żelaza niewielkie ilości Wit C, PP i karotenu. Jest podstawowym warzywem w diecie odchudzającej, ponieważ jest nisko kaloryczna, powoduje sytość i ułatwia trawienie pokarmów. Dodatkowym atutem sałaty lodowej jest większa trwałość, główki dłużej utrzymują swój odpowiedni wygląd, mogą być również dłużej przechowywane.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.