Rzodkiew Astor 3g

3.10

Raphanus sativus L.

Termin siewu : IV – VII
Rozstaw : 20-30 x 5-10 cm
Termin zbioru : VII – X

Odmiana późna o okresie wegetacji 75-85 dni od wysiewu nasion. Korzeń bardzo  długi 35-40 cm, walcowaty. Pod cienką skórką znajduje się soczysty miąższ. Polecana do bezpośredniego spożycia oraz do przechowywania.

Rzodkiew jest bogatym źródłem witaminy z grupy B oraz znacznej ilości makro- i mikroelementów, zwłaszcza wapnia, potasu, fosforu, jodu i żelaza. Rzodkiew można spożywać na surowo postaci surówek, gotować, smażyć, suszyć i marynować. Składniki zawarte w rzodkwi mają korzystny wpływ na pracę wątroby. Rzodkiew ma również silne właściwości antybakteryjne.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.