Rzodkiew Acord 5g

3.10

Raphanus sativus L.

Termin siewu : IV – VII
Rozstaw : 20-30 x 5-10 cm
Termin zbioru : VII – X

Odmiana bardzo wczesna, pierwsze korzenie możemy już uzyskać po około 55 dniach od siewu, korzeń jest okrągły do elipsowatego, biały z lekko zazielenioną główką. Pod cienką skórką znajduje się soczysty miąższ. Polecana do spożycia bezpośredniego oraz krótkotrwałego przechowywania.

Rzodkiew jest bogatym źródłem witaminy z grupy B oraz znacznej ilości makro- i mikroelementów, zwłaszcza wapnia, potasu, fosforu, jodu i żelaza. Rzodkiew można spożywać na surowo postaci surówek, gotować, smażyć, suszyć i marynować. Składniki zawarte w rzodkwi mają korzystny wpływ na pracę wątroby. Rzodkiew ma również silne właściwości antybakteryjne.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Opis

 

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.