Rukola Rokietta siewna 0,5 g

3.10

Eruca sativa

Termin siewu : IV – VIII
Rozstaw : 5-10 x 5-10 cm
Termin zbioru : V – X

Uprawę rukoli rozpoczynamy od wysiewu nasion, który możemy wykonywać od IV do IX. Możliwa jest też zimowa uprawa rukoli, która pozwala już w kwietniu uzyskać obfity plon smacznych listków. Przy takim sposobie uprawy, nasiona należy wysiać na początku X i zabezpieczyć ją przed działaniem przymrozków, przez przykrycie włókniną, w kwietniu uzyskamy obfity plon smacznych listków. Po kilku tygodniach od wysiewu rukolę należy przerzedzić-przerwać, aby pojedyncze rośliny znajdowały się w odległości 5-10 cm od siebie. Gdy rukola osiągnie dojrzałość, możemy zbierać całe rośliny – całe rozety liści lub obrywać jej poszczególne listki w odstępie kilku dni. Uwaga: w uprawie rukoli bardzo ważne jest systematyczne nawadnianie, ponieważ nadmierne przesuszenie tej rośliny prowadzi do zgorzknienia liści.

Rukola zawiera wiele cennych witamin z grupy B, błonnik oraz witaminę C. Jest powszechnie stosowana w kuchni śródziemnomorskiej. Liście rukoli polecane są jako dodatek do sałatek warzywnych, tortilli, pesto. W kuchni włoskiej stanowi dodatek do twarogów oraz serów pleśniowych. Wiele odmian rukoli z kolorowymi liśćmi w rozecie można wykorzystać, jako dekorację do różnorodnych dań. Karotenoidy zawarte w liściach ułatwiają trawienie tłuszczów, dlatego warto liście rukoli podawać do dań mięsnych.

 

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.