Por do zbiorów letnich Starozagorski Kamus 1g

3.10

Allium porrum L. 

Termin siewu : III – IV
Rozstaw : 25 x 25
Termin zbioru : VII – XI

Odmiana średnio wczesna o okresie wegetacji 170-180 dni. Odmiana przeznaczona do zbioru latem i wczesną  jesienią, toleruje spadki temperatur do -7° C. Długość białej części do konsumpcji wynosi ok. 55-65 cm.

Por może być uprawiany z rozsady lub z siewu wprost do gruntu. Przy produkcji rozsady nasiona wysiewa się w styczniu i lutym, na miejsce stałe wysadza się po 15 kwietnia w rozstawie 25x25cm. Bezpośrednio do gruntu nasiona wysiewa się na przełomie marca i kwietnia. Zbiór przeprowadza się od lipca do listopada.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Kategorie: ,

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.