Por do zbiorów jesienno-zimowych Titus 1g

3.10

Allium porrum L.

Termin siewu : III
Rozstaw : 30-50 x 15-20 cm
Termin zbioru : X – III

Odmiana późna o okresie wegetacji ok 175 dni. Polecana do zbioru jesienią oraz po przezimowaniu w polu, do zbioru wiosną po rozmarznięciu gleby. Toleruje spadki temperatur do -15o C. Długość części konsumpcyjnej wynosi 20-25 cm. W przypadku tej odmiany siew nasion wykonujemy w marcu pod osłonami. Por może być uprawiany z rozsady lub z siewu wprost do gruntu. Na miejsce stałe do gruntu wysadzamy w maju w rozstawie 30-50 x 15-20 cm zależnie od sposobu uprawy. Zbiór przeprowadza się od września do marca.

Por jest nadal traktowany jako przyprawa do potraw. Należy jednak docenić jego walory smakowe i zainteresować się tym warzywem pod kontem wartościowego komponentu surówek. Zawiera sole mineralne wapnia i fosforu oraz witaminy: C, B1, B2 oraz kwas nikotynowy.  Jest bardziej dietetyczny niż cebula, w wielu potrawach doskonale może ją zastąpić.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Kategorie: ,

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.