Nasiona pomidora karłowego Vilma do gruntu i uprawy doniczkowej – obficie owocujący – 0,5 g

4.10

Solanum lycopersicum L.

Termin siewu do inspektu : III – IV
Termin wysadzenia do gruntu : poł. V
Rozstaw : 40-50 cm
Termin zbioru : VII – VIII

Brak w magazynie

Opis

Nasiona pomidora Vilma siejemy w mieszkaniu wczesną wiosną albo do gruntu pod koniec maja. Owoce pomidora Vilma są nadzwyczaj smaczne, pojawiają się bardzo licznie i zdrowo owocują zarówno w gruncie jak i pod osłonami. Odmiana Vilma nadaje się do uprawy doniczkowej na balkonach i tarasach oraz do uprawy w gruncie. Jest to odmiana karłowa, czerwona, słodka i jędrna o wysokości 60-80 cm o imponującej plenności jak na tak niewielki krzak. Wymaga podłoża lekko kwaśnego, próchniczego, przepuszczalnego oraz nawożenia lub wzbogacenia kompostem. Roślina jest wrażliwa na przymrozki.

Pomidory warto jeść przede wszystkim dlatego, że zawierają likopen. To organiczny związek chemiczny o działaniu przeciwutleniającym. Dowiedziono, że wysokie spożycie pomidorów wywołuje efekt ochronny przeciwko nowotworom przewodu pokarmowego. Pomidor Vilma zawiera duże ilości witaminy C, B1 i B2, potas, wapń i fosfor oraz witaminy A i E, które działają przeciwzmarszczkowo. Spożywanie pomidorów wspomaga działanie układu krwionośnego.  Pomidor Vilma posiada bardzo interesujący pokrój, dlatego może być również wykorzystywany jako roślina dekoracyjna.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.