Pietruszka korzeniowa wczesna Konika 5g

4.10

Petroselinum crispum

Termin siewu : III – IV/V
Rozstaw : 30 x 45 cm
Termin zbioru : V – X

Odmiana pietruszki korzeniowej, średnio wczesna o okresie wegetacji  140-150 dni od wysiewu. Polecana do zbioru latem wraz z nacią oraz do zbioru jesiennego. Tworzy korzenie gładkie, stożkowate, o średniej długości 12- 15 cm. Polecana do bezpośredniego spożycia i przechowywania.

Korzenie pietruszki zawierają białko, błonnik, witaminę C i E. Warzywo to jest bogate w sole mineralne potasu, fosforu, żelaza oraz magnezu. Pietruszka korzeniowa jest warzywem przyprawowym. Jej korzenie są wykorzystywane również do mrożonek i produkcji suszu. Stosowana jest w chorobach nerek jako lek moczopędny.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.