Pietruszka korzeniowa późna Halblange – Berlińska 5g

3.10

Petroselinum crispum

Termin siewu : III – IV/V
Rozstaw : 30 x 45 cm
Termin zbioru : V – X

Odmiana pietruszki korzeniowej, późna. Tworzy korzenie w kształcie wydłużonego stożka o długości ok. 20 cm, przeciętnej masie ok. 200 g z białą barwą kory korzenia.  Odmiana polecana jest do uprawy pod kątem długotrwałego przechowywania.

Korzenie pietruszki zawierają białko, błonnik witaminę C i E. Warzywo to jest bogate w sole mineralne potasu, fosforu i żelaza oraz magnezu. Pietruszka korzeniowa jest warzywem przyprawowym, ale jej korzenie są również wykorzystywane do mrożonek i produkcji suszu. Stosowana jest w chorobach nerek jako lek moczopędny.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.