Pietruszka korzeniowa późna Hanacka 5g

3.10

Petroselinum crispum

Termin siewu : III – IV/V
Rozstaw : 30 x 45 cm
Termin zbioru : V – X

Odmiana pietruszki korzeniowej, późna o okresie wegetacji 160-170 dni od wysiewu. Polecana do uprawy na zbiór jesienny do długiego przechowywania. Tworzy korzenie gładkie, stożkowate, o długości 14-17 cm. Pietruszkę uprawia się z siewu wprost do gruntu. Nasiona wysiewa się na przełomie marca i kwietnia optymalny termin to połowa maja, nasiona wysiewa się na głębokość 1,5-4 cm, w zależności od rodzaju gleby na glebach cięższych płycej na lekkich nawet do 4cm. Siew wykonuje się w rzędy oddalone od siebie co 30-45cm. Nasiona można również wysiewać przed zimą w listopadzie lub grudniu , wówczas przyspiesza się termin zbioru. Nasiona pietruszki kiełkują po około 21 dniach od wysiewu.
Zbiór pietruszki rozpoczyna się już w maju do bieżącego użytku, natomiast do przechowywania korzenie zbiera się do połowy października.

Korzenie pietruszki zawierają białko, błonnik witaminę C i E. Warzywo to jest bogate w sole mineralne potasu, fosforu i żelaza oraz magnezu. Pietruszka korzeniowa jest warzywem przyprawowym, ale jej korzenie są również wykorzystywane do mrożonek i produkcji suszu. Stosowana jest w chorobach nerek jako lek moczopędny.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.