Papryka Jalapeno 0,3g

4.10

Capsicum annuum L. – Wyjątkowo gorący smak chilli

Wysiew pod osłony / do doniczek: III, gł. 0,5 cm
Wysiew / wysadzenie do gruntu na miejsce stałe: po 15 V
Rozstaw: 40cm x 40cm
Zbiór: VIII-X
Stanowisko: słoneczne

Jest jednoroczną, dość ostrą odmianą papryczki typu chilli, osiągająca 60-80 cm wysokości, posiadająca niewielkie (5-9cm), wydłużone owoce w kolorze intensywnie czerwonym. Używane są głównie w celach kulinarnych, zarówno stosowane na surowo, jak i suszone. Doskonale nadają się do przyprawiania wszelkich potraw, a sok z nich pozyskiwany wykorzystywany jest do leczenia alergii sezonowych, oczyszczania zatok i wzmacniania układu krwionośnego. Ponadto owoce mają działanie rozgrzewające organizm, obniżają poziom cholesterolu we krwi, wzmagają jej przepływ i poprawiają apetyt, a także przyśpieszają metabolizm. Polecane są do uprawy w gruncie, przez co doskonale ozdobią przydomowy ogródek. Z dużym powodzeniem zadomowią się również na naszych parapetach w doniczkach.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.