Ogórek sałatkowy pod osłony Saladin F1 0,5g

12.50

Cucumis sativus L.

Termin wysiewu: 3 dekada I; 3 dekada II; 3 dekada VII
Termin sadzenia: 1-2 dekada III; 3 dekada VIII
Rozstawa: 80×100 cm
Wegetacja: 60-65 dni
Termin zbioru: 2 dekada IV; 1 dekada VII

Odmiana wczesna partenokarpiczna,  do pędzenia w szklarniach oraz tunelach foliowych. Tworzy gładkie ciemnozielone owoce o długości 30 – 35 cm. Odmiana odporna na parcha dyniowatych (Ccu). W czasie uprawy wykazuje tolerancje na małe wahania temperatur w fazie wzrostu. Polecana do uprawy w terminie jesiennym i wiosennym.

Optymalnym i ekonomicznie uzasadnionym terminem siewu jest okres od stycznia do połowy lutego. Rozsada powinna być doświetlana, a czas produkcji rozsady wynosi ok. 30 dni. Po posadzeniu rozsady na miejsce stałe natężenie światła jest już wystarczające do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin. Pod namioty nie ogrzewane rozsadę można wysadzić po 15 maja.

Optymalna rozstawa roślin 2-4 rośliny na 1m2. Ogórek szklarniowy ma duże wymagania w stosunku do temperatur i wilgotności powietrza. Optymalna temperatura w dzień to 24-28°C i nie powinna być niższa niż temperatura w nocy.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.