Marchew wczesna Naomi 5g

4.10

Daucus carota L.

Termin siewu : III – V
Rozstaw : 30-40 x 3-5 cm
Termin zbioru : VI/VII – X

Odmiana w typie Nantess, wczesna o okresie wegetacji 95 dni. Tworzy bardzo gładkie walcowate, pomarańczowe, średniej długości korzenie (18-20 cm). Nie wykazuje tendencji do zielenienia oraz przebarwień antocyjanowych. Polecana jest do pędzenia czyli uprawy pod osłonami do uzyskania bardzo wczesnej marchwi na zbiór pęczkowy oraz uprawy wiosennej w gruncie. Przy tej odmianie, zalecana jest uprawa w bruzdach. Korzenie tej odmiany, polecane są do bezpośredniego spożycia oraz przygotowywania pierwszych letnich surówek, soków i innych potraw.

Marchew zawiera duże ilości witaminy A oraz błonnika pokarmowego, który sprzyja procesom trawienia i zapobiega występowaniu chorób nowotworowych przewodu pokarmowego. Zawartość żelaza i kwasu foliowego działa krwiotwórczo. Sok z marchwi jest polecany w leczeniu chorób skóry i oczu, anemii, reumatyzmie, cukrzycy. Podawany dzieciom zapobiega zasiedleniu przewodu pokarmowego przez pasożyty.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.