Marchew późna Berlikumer 2 5g

3.10

Daucus carota L.

Termin siewu : IV – V
Rozstaw : 30-40 x 3-5 cm
Termin zbioru : IX – X

Odmiana późna o okresie wegetacji 150 dni, bardzo plenna. Tworzy korzenie walcowate, pomarańczowe, długości do 16 – 19 cm. Przy uprawie tej odmiany na redlinach, uzyskuje się większy i jakościowo lepszy plon. Odmiana przeznaczona do uprawy w gruncie na zbiór jesienny.

Marchew zawiera duże ilości witaminy A oraz błonnika pokarmowego, który sprzyja procesom trawienia i zapobiega występowaniu chorób nowotworowych przewodu pokarmowego. Zawartość żelaza i kwasu foliowego działa krwiotwórczo. Sok z marchwi jest polecany w leczeniu chorób skóry i oczu, anemii, reumatyzmie, cukrzycy. Podawany dzieciom zapobiega zasiedleniu przewodu pokarmowego przez pasożyty.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.