Marchew późna Olympus 5g

4.10

Daucus carota L.

Termin siewu : IV – V
Rozstaw : 30-40 x 3-5 cm
Termin zbioru : IX – X

Odmiana w typie Flakee, późna o okresie wegetacji 160-170 dni, tworzy długie (24-26 cm) stożkowate ciemnopomarańczowe do czerwonego korzenie, które nie wykazują tendencji do zazieleniania główki, doskonała odmiana do przygotowywania soków, przetworów oraz długiego przechowywania.

Marchew zawiera duże ilości witaminy A oraz błonnika pokarmowego, który sprzyja procesom trawienia i zapobiega występowaniu chorób nowotworowych przewodu pokarmowego. Zawartość żelaza i kwasu foliowego działa krwiotwórczo. Sok z marchwi jest polecany w leczeniu chorób skóry i oczu, anemii, reumatyzmie, cukrzycy. Podawany dzieciom zapobiega zasiedleniu przewodu pokarmowego przez pasożyty.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

 

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.