Koper Szmaragd 5g

2.40

Anethum graveolens L.

Termin siewu : III – VIII
Rozstaw : 10 x 15 cm
Termin zbioru : V – X

Odmiana o okresie wegetacji ok. 60 dni, dająca bardzo wysokie plony zarówno w uprawie na zielono jak i do kwaszenia. Tworzy rośliny sztywne, silnie ulistnione, lekko pokryte nalotem woskowym. Zawiera ponad 50% więcej witaminy C niż inne odmiany, jest bardzo aromatyczny dzięki wysokiej zawartości olejków eterycznych. Odmiana odporna na suszę, polecana do uprawy na susz i mrożonki.

Nasiona do gruntu wysiewa się od końca marca do sierpnia na głębokość 1-2 cm, w rzędy oddalone od siebie o 10-15 cm. Zbiór w miarę dorastania i pożądanej fazy rozwoju, przeprowadza się od maja do października.

Roślina zawiera witaminy A, B, C oraz sole mineralne. Koper poprawia właściwości sensoryczne potraw, a także pobudza apetyt. W lecznictwie wykorzystuje się nasiona kopru jako środek działający moczopędnie i przeciwskurczowo. Okłady z naparu zalecane są w stanach zapalnych oraz owrzodzeniach skóry.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Kategorie: ,

Opis

 

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.