Koper Oliver 5g

3.10

Anethum graveolens L.

Termin siewu : III – VIII
Rozstaw : 10 x 15 cm
Termin zbioru : V – X

Odmiana wczesna polecana do pędzenia na zieloną natkę pod osłonami, którą uzyskujemy po 42-50 dniach od wysiewu nasion oraz do uprawy w gruncie, w tym przypadku okres wegetacji wynosi 68-78 dni. Wytwarza łodygi gęsto ulistnione, listki zielone.

Roślina zawiera witaminy A, B, C oraz sole mineralne. Koper poprawia właściwości sensoryczne potraw, a także pobudza apetyt, poprzez wzmożone wydzielanie śliny i soków żołądkowych. W lecznictwie wykorzystuje się nasiona kopru jako środek działający moczopędnie i przeciwskurczowo. Okłady z naparu zalecane są w stanach zapalnych oraz owrzodzeniach skóry.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Kategorie: ,

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.