Koper Monarch 5g

3.10

Anethum graveolens L.

Koper odrastający do uprawy na zieloną natkę !!!

Termin siewu : III – VIII
Rozstaw : 10 x 15 cm
Termin zbioru : V – X

Odmiana, polecana do pędzenia na zieloną natkę pod osłonami i w gruncie, z możliwością wielokrotnego zbioru.  Pod osłonami rośliny w pełni rozwinięte można uzyskać po 55 dniach od wysiewu, zaś w gruncie po 75-85 dniach. Wytwarza łodygi gęsto ulistnione, listki ciemno niebieskozielone ze srebrnym nalotem, bardzo odporne na wybijanie w pędy kwiatostanowe. Ta odmiana polecana jest tylko do uprawy na zieloną natkę, do kilkukrotnego zbioru. Zielone piórka zbieramy w miarę wzrostu, stopniowo, zwykle  po 5-6 tygodniach od siewu. Pierwszy zbiór, powinien stanowić uszczyknięcie głównego pędu, nad miejscem powstawania liści. Ten zabieg uaktywni przyrastanie zielonych piórek – liści kopru z bocznych odrostów, co pozwoli uzyskać kilka zbiorów natki kopru. To specyfika tej odmiany, jej zaleta. Przy profesjonalnej uprawie, z jednego wysiewu, producenci otrzymają kilka zbiorów natki na pęczki.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Kategorie: ,

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.