Kapusta głowiasta czerwona Rufus 2g

4.50

Brassica oleracea L.

Termin siewu do inspektu : III – IV
Termin wysadzenia do gruntu : V
Rozstaw : 40-45 x 35-40 cm
Termin zbioru : VIII – IX

Odmiana średnio wczesna,  o kresie wegetacji od wysadzenia rozsady do gruntu 95-105 dni. Tworzy główki fioletowe z woskowym nalotem, okrągłe o wadze 1,3-2kg. Głowy są odporne na pękanie a całe rośliny niepodatne na wywracanie. Polecana do przygotowywania przetworów, spożywania na świeżo oraz do krótkotrwałego przechowywania.

Kapustę czerwoną uprawia się wyłącznie z rozsady.  Nasiona wysiewa się od końca marca do kwietnia pod osłony. Do gruntu rozsadę wysadza się w drugiej połowie maja w rozstawie 40-50×35-50cm. Zbiór przeprowadza się w sierpniu i wrześniu.

Kapusta czerwona zawiera witaminę C i B. Polecana jest do przygotowywania surówek oraz gotowania jako dodatek do mięs.

Wartości odżywcze czerwonej kapusty zasługują na uwagę szczególnie ze względu na zawartość antocyjanów, które nadają kapuście charakterystyczną barwę a w ludzkim organizmie pełnią rolę silnego przeciwutleniacza, mają działanie przeciwzapalne, wzmacniają układ krwionośny, zapobiegają miażdżycy.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.