Kapusta głowiasta biała Midor mieszaniec F1 0,5g

3.50

Brassica oleracea L.

Termin siewu do inspektu : IV – VI
Termin wysadzenia do gruntu : poł. VI – VII
Rozstaw : 60 x 50-60 cm
Termin zbioru : X – XI

Odmiana średnio późna, o okresie wegetacji od wysadzenia rozsady 105-115 dni. Odmiana polecana szczególnie do przetwarzania. Tworzy głowy o zwięzłej białej strukturze o wadze 4,2-5kg z wysoką zawartością cukrów. Podczas procesu kiszenia nie zmienia koloru. Zbiór do zimowego przechowywania i przetwarzania przeprowadza się od połowy października do pierwszej dekady listopada.

Kapusta kwaszona jest ważnym źródłem witaminy C w czasie zimy. Zawarte w niej olejki gorczyczne korzystnie wpływają na apetyt, co jest szczególnie ważne w okresie przesilenia wiosennego. Kapusta jest wykorzystywana między innymi w fitoterapii przy leczeniu stanów zapalnych i nieżytów przewodu pokarmowego, chorobach dróg oddechowych i kamicy nerkowej. Posiada właściwości bakteriobójcze, liście kapusty są stosowane jako okład przy nerwobólach i oparzeniach.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.