Kapusta głowiasta biała Kamienna Głowa 5g

3.10

Brassica oleracea L.

Termin siewu do inspektu : IV – VI
Termin wysadzenia do gruntu : poł. VI – VII
Rozstaw : 60 x 50-60 cm
Termin zbioru : X – XI

Odmiana późna (od wysadzenia do zbioru 150 – 160 dni). Posiada duże wartości smakowe i odżywcze. Tworzy bardzo duże ścisłe główki dochodzące do 3-4 kg. Polecana jest do uprawy na późny zbiór z przeznaczeniem do kwaszenia i przechowywania.

Kapusta kwaszona jest ważnym źródłem witaminy C w czasie zimy. Zawarte w niej olejki gorczyczne korzystnie wpływają na apetyt, co jest szczególnie ważne w okresie przesilenia wiosennego. Kapusta jest wykorzystywana między innymi w fitoterapii przy leczeniu stanów zapalnych i nieżytów przewodu pokarmowego, chorobach dróg oddechowych i kamicy nerkowej. Posiada właściwości bakteriobójcze, liście kapusty są stosowane jako okład przy nerwobólach i oparzeniach.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.