Kapusta brukselska Dolores F1 0,5g

7.20

Brassica oleracea L.

Termin siewu do inspektu : III – IV
Termin wysadzenia do gruntu : poł. V – VI
Rozstaw : 60 x 40-60 cm
Termin zbioru : XI – I

Odmiana wczesna , o okresie wegetacji 120-130 dni, od wysadzenia  rozsady do gruntu, polecana do jednorazowego zbioru. Tworzy główki duże, średnio-zielone, dobrze zamknięte i jednorodne gęsto osadzone. Roślina osiąga wysokość 100-110 cm, posiada wysoką odporność na przewracanie i pokładanie. Odmiana odporna jest na mróz.

Kapusta brukselska może być uprawiana z rozsady produkowanej pod osłonami nasiona wysiewa się w marcu lub na początku kwietnia i wysadza do gruntu w połowie maja do połowy czerwca, natomiast siew bezpośredni do gruntu można wykonać pod koniec kwietnia. Nasiona powinny być wysiane na głębokość 1-2cm i w rozstawie 67,5×40-60cm.

Kapusta brukselska jest warzywem o dużej wartości odżywczej i smakowej. Główki zawierają stosunkowo dużo białka, witamin i związków mineralnych. Warzywo doskonale nadaje się spożycia na świeżo jak i do zamrożenia.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.