Jarmuż mieszanka odmian 1g

4.10

Brassica oleracea L. – Ciemnofioletowe oraz soczyście zielone liście

Wysiew / wysadzenie do gruntu na miejsce stałe: V-VII gł. 1-2 cm
Rozstaw: 50-60cm x 50cm
Zbiór: VIII-XII
Stanowisko: słoneczne

Jest to mieszanka jarmużu, składająca się z dwóch odmian: Sympatic i Kapitan F1. Sympatic – ciekawa odmiana o ciemnofioletowych liściach, średnio późna, wysokości 60-70 cm. Kapitan F1 – odmiana mieszańcowa o liściach w soczystym, intensywnie zielonym kolorze, średnio wczesna, wysokości 70 cm. Kędzierzawe liście jarmużu najczęściej stosowane są do dekoracji potraw, ale to także doskonały dodatek do zup, dań wegetariańskich i mięsnych oraz surówek. Stanowią skarbnicę białka, zawierają spore ilości witamin oraz makro- i mikroelementów. Pozostawiony na zimę w ogrodzie, może być zbierany również o tej porze. Przymrożony nie straci swoich walorów, będzie smaczniejszy bo delikatniejszy w smaku i pozbawiony gorzkiego posmaku.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Kategorie: ,

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.