Groch siewny łuskowy Cud Kelvedonu 40g

2.67

Doskonały do przetworów i mrożenia

Pisum sativum L.

Wysiew / wysadzenie do gruntu na miejsce stałe: III-IV gł. 4-5 cm
Rozstaw: 25-35 cm
Zbiór: VI-VII
Stanowisko: słoneczne

Jedną z najpopularniejszych odmian tej rośliny. Charakteryzuje się obfitym plonowaniem w drugim roku po posadzeniu. Łatwy w uprawie, sprawdza się w każdej glebie. Doskonale
Odmiana jest wczesna, nasiona duże i zielone. Wyróżnia się bardzo dobrymi walorami smakowymi. Idealny do bezpośredniego spożycia.
Groch jest wrażliwy na niedobór wody szczególnie w okresie kwitnienia i wytwarzania strąków. Groszek dobrze rośnie na stanowiskach słonecznych, jednak nie bezpośrednio wystawionych na słońce (minimalna temperatura to 15 C). Najlepiej wysiewać groszek wczesną porą, bo jest to roślina strączkowa, która znosi nawet niskie temperatury. Wysiewa się go już w marcu lub kwietniu. Warto okryć go w razie przymrozków wiosennych agrowłókniną wiosenną.
Posadzonemu na żyznym, nawiezionym organicznym nawozem podłożu, groch nie trzeba dodatkowo nawozić. Jeśli jednak zaistnieje taka potrzeba, można ją zasilić nawozem wieloskładnikowym. Te zielone kuleczki zawierają witaminy C, K i E oraz te z grupy B, jak także fosfor, wapń i żelazo.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.