Fasola szparagowa karłowa Odir 30g

0.00

Phaseolus vulgaris L.

Termin siewu : poł. V
Rozstaw : 30-40 x 30 cm
Termin zbioru : VII – VIII/IX

Odmiana średnio wczesna,  płaskostrąkowa w typie Romano i polskiej odmiany Wstęga o niezwykle intensywnym żółtym zabarwieniu strąków. Rośliny dorastają do wysokości ok. 45 cm tworzą strąki wysoko osadzone, ciemnożółte, płaskie długości 14 cm i szerokości ok. 2 cm, bez łyka. Bardzo atrakcyjna i plenna odmiana przeznaczona jest do uprawy w tunelach foliowych (w celu uzyskania wczesnych zbiorów) oraz do standardowej uprawy w gruncie. Strąki polecane są do bezpośredniego spożycia i do przetwarzania (konserwowania, zamrażania). Odporna na wirus zwykłej mozaiki fasoli, antraknozę, bakteriozę obwódkową fasoli.

Nasiona fasoli zawierają dużo białka, węglowodanów, witamin i soli mineralnych (fosfor, magnez, potas, wapń), polecana jest dla osób na diecie bezmięsnej. Jest to znakomite warzywo dla osób pragnących zrzucić nieco kilogramów, gdyż ma niewielką wartość energetyczną (42 kcal/100g). Spożywanie fasoli szparagowej poleca się osobom z nadkwaśnością żołądka, gdyż posiada ona właściwości zasadotwórcze, a więc i odkwaszające. Jest też bardzo dobrym warzywem w diecie osób walczących z nadmiernym stężeniem we krwi złego cholesterolu.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.