Fasola szparagowa karłowa Maxidor 40g

6.70

Phaseolus vulgaris L.

Termin siewu : poł. V
Rozstaw : 30-40 x 30 cm
Termin zbioru : VII – IX

Odmiana szparagowa, wczesna, bardzo plenna. Tworzy bezwłókniste, bardzo smaczne strąki o długości 14-16 cm. Odmiana odporna na choroby. Polecana do bezpośredniego spożycia i mrożenia. Aby przedłużyć plonowanie, nasiona można sukcesywnie wysiewać co 10-14 dni do połowy VII.

Nasiona wysiewamy po 15 maja do końca maja, w rzędy co 30-40 cm, na głębokość 4-6 cm. Zbyt gęste wschody należy przerwać pozostawiając rośliny w rzędzie co 8-10 cm. Wymaga gleby żyznej, zasobnej w wilgoć oraz miejsc nasłonecznionych.

Niedojrzała fasola szparagowa zawiera dość dużo witaminy C. Młoda fasolka szparagowa jest lekkostrawna, niskokaloryczna, świeże łuskane ziarna są o połowę mniej kaloryczne od suszonych, natomiast najwięcej kalorii posiadają suszone ziarna fasoli. Nasiona fasoli zawierają dużo białka, węglowodanów, witamin i soli mineralnych, polecane dla osób na diecie bezmięsnej. Pozostałe po wyłuskaniu strąki są surowcem leczniczym, są składnikiem preparatów moczopędnych oraz polecanych w chorobach reumatycznych.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.