Fasola szparagowa karłowa Goldpantera 20g

4.10

Phaseolus vulgaris L.

Termin siewu : poł. V
Rozstaw : 30-40 x 30 cm
Termin zbioru : VII – IX

Odmiana wczesna o okresie wegetacji 60 dni, tworzy strąki długości 12 – 15 cm, mięsiste, bezwłókniste. Odmiana odporna na antraknozę i bakteriozę. Polecana jest do bezpośredniego spożycia, konserwowania oraz zamrażania. Polecana jest do wczesnej uprawy pod osłonami. Aby przedłużyć plonowanie, nasiona można sukcesywnie wysiewać co 10 – 14 dni od 15 maja do połowy VII. Wymaga gleby żyznej, zasobnej w wilgoć oraz miejsc nasłonecznionych.

Nasiona fasoli zawierają dużo białka, węglowodanów, witamin i soli mineralnych (fosfor, magnez, potas, wapń), polecana jest dla osób na diecie bezmięsnej. Jest to znakomite warzywo dla osób pragnących zrzucić nieco kilogramów, gdyż ma niewielką wartość energetyczną (42 kcal/100g). Spożywanie fasoli szparagowej poleca się osobom z nadkwaśnością żołądka, gdyż posiada ona właściwości zasadotwórcze, a więc i odkwaszające. Jest też bardzo dobrym warzywem w diecie osób walczących z nadmiernym stężeniem we krwi złego cholesterolu.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

 

Brak w magazynie

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.

 

Informacje dodatkowe

Waga0.1 g