Fasola szparagowa karłowa Casablanka 40g

2.95

Phaseolus vulgaris L.

Termin siewu : poł. V
Rozstaw : 30-40 x 30 cm
Termin zbioru : VII – IX

Odmiana średnio późna o okresie wegetacji 79 dni. Tworzy strąki o długości ok 16cm, gładkie, ciemnozielone z połyskiem. na 1 kg przypada ok 270 strąków więc odmiana jest bardzo plenna. Wymaga gleby żyznej, wilgotnej, nasłonecznionego stanowiska. Nasiona wysiewamy po 15 maja do połowy czerwca w rzędy co 30-40 cm, na głębokość ok 4-6 cm.

Nasiona fasoli zawierają dużo białka, węglowodanów, witamin i soli mineralnych (fosfor, magnez, potas, wapń), polecana jest dla osób na diecie bezmięsnej. Jest to znakomite warzywo dla osób pragnących zrzucić nieco kilogramów, gdyż ma niewielką wartość energetyczną (42 kcal/100g). Spożywanie fasoli szparagowej poleca się osobom z nadkwaśnością żołądka, gdyż posiada ona właściwości zasadotwórcze, a więc i odkwaszające. Jest też bardzo dobrym warzywem w diecie osób walczących z nadmiernym stężeniem we krwi złego cholesterolu.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

 

Brak w magazynie

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.

 

Informacje dodatkowe

Waga0.1 g