Dynia olbrzymia Golias 3g

3.50

Cucurbita maxima Duchesne

Termin siewu do inspektu : IV
Termin wysadzenia do gruntu : V
Rozstaw : 200 x 200 cm
Termin zbioru : IX – X

Odmiana o pokroju płożącym, zalecana rozstawa  uprawy 200x200cm. Dynia o wyjątkowo dużych owocach, osiąga wagę18-30 kg, w przypadku uprawy intensywnej nawet do 70 kg. Miąższ pomarańczowy, ładny osiąga grubość 5-8 cm. Odmiana odpowiednia do przygotowywania przetworów jak również do celów paszowych. Polecana do uprawy z bezpośredniego siewu do gruntu jak i z rozsady. Wysiew nasion w końcu kwietnia do doniczek lub w maju do gruntu w rozstawie 200x200cm, po 2-3 nasiona w jednym miejscu. Po wschodach pozostawić w jednym miejscu jedną roślinę. Najlepiej rośnie na glebach żyznych.

Miąższ dyni posiada właściwości regenerujące przewód pokarmowy oraz wątrobę. Spożywanie nasion dyni natomiast przeciwdziała cukrzycy oraz prostacie. Dynia zawiera witaminy A, B1, B2, c i PP. Doskonale nadaje się do przygotowania soków i odżywek dla dzieci, zup i przetworów na zimę.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.