Cebula biała Agostana 2g

4.10

Allium cepa – Twarda, soczysta i łagodna w smaku

Wysiew / wysadzenie do gruntu na miejsce stałe: IV, gł. 1-2 cm
Rozstaw: 25-35cm x 10cm
Zbiór: VII-VIII
Stanowisko: słoneczne

Cebula biała, idealnie kulista, średnicy 5-7 cm i wadze około 200 g, pokryta niemal przeźroczystą, śnieżnobiałą łuską, doskonała do uprawy wiosennej na zbiór średnio wczesny możliwy po upływie 130 dni od wysiewu nasion. Przeznaczona głównie do bezpośredniego spożycia oraz niezbyt długiego przechowywania. Cebule są bardzo smaczne, ich miąższ jest twardy, soczysty i łagodny w smaku. Jej walory smakowe i odżywcze sprawiają, że chętnie jest wykorzystywana jako świeży dodatek do kanapek i sałatek.

Cebula posiada działanie przeciwbakteryjne dzięki zawartości lotnych i nielotnych związków siarkowych. Olejek cebulowy przeciwdziała rozwojowi gronkowców, paciorkowców oraz niektórych bakterii. Zawartość związków flawonoidowych korzystnie wpływa na serce. Preparaty cebulowe stosowane są do usuwania blizn. Cebula jest bogatym źródłem witamin z grupy B, E i K.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

 

Kategorie: ,

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.